צמחי מרפא

December 1, 2016

 

רפואת הצמחים הסינית הינה עמוד תווך מרכזי בתהליך הריפוי ברפואה הסינית ועושה שימוש בכל חלקי הצמח על פי סגולותיו הרפואיות (עלים, פרחים, ענפים, שורשים ווכו) ותוך כדי הבנה של תכונות הצמח הבודד כגון צבעו, האנרגיה שלו (קר, לדוגמא כמו התה הירוק), צבעו, טעמו (מר, מתוק, חמוץ וכו) ועוד.

 

ליבה של רפואת הצמחים הסינית עוסק בשילוב צמחים שונים יחדיו במינונים שונים ברקיחה אחת (פורמולה) היוצרת השפעות שונות ועוצמתיות בהרבה מסך תכונותיו של כל אחד מהצמחים הבודדים ברקיחה וכך יכולה לטפל במצבי מחלה רבים. מרקחות צמחי המרפא מופיעות בדרכי עיבוד שונות החל מצמחים מיובשים לבישול ביתי, אבקות צמחים שעברו תהליכי גריסה ומיצוי אלכוהולי צמחי המאפשר להאריך את חיי החומרים הפעילים במרקחת ולמנוע התפתחות של חיידקים.

 

רפואת הצמחים הסינית זוכה כיום לפופולאריות רבה גם במערב, ויעילותה הולכת ומתגלה באינספור מחקרים מדעיים חשובים. דוגמא מוכרת מסוף 2015, היתה זכייתה של פרופסור Youyou Tu בפרס נובל לרפואה על גילוי פורץ דרך של תרופה למחלת המלריה, המבוססת על צמח ממשפחת הלענה מהרפואה הסינית ((Artemissia Annua, והחומר הפעיל בו- ארטמיסנין- כאמצעי לטיפול פורץ דרך במחלה.

בארץ ישנם מעל 200 סוגים של צמחי מרפא אשר עברו את אישור ה FDA-האמריקאי ומשרד הבריאות הישראלי ונחשבים לאיכותיים לפי תקנים מחמירים. 

 

Please reload

Recent Posts
Please reload

הצטרפו כדי לקבל עדכונים
Contact Us                       צור קשר  
  • Black Facebook Icon
  • Black Twitter Icon
  • Black YouTube Icon
  • Black Google+ Icon

18 Meir Feinstein 
Ramat Aviv Gimel,

Tel Aviv 
​​
Tel: 054-6567959
Clini​c: 03-7440888

מאיר פיינשטיין 18

,'רמת אביב ג

תל אביב

 טלפון: 054-6567959
קליניקה: 03-7440888