top of page
אודות גיל ברזילי

אודותיי

ד״ר גיל ברזילי

שמי גיל ברזילי ואני מטפל ברפואה סינית ויפנית.

סיימתי בהצטיינות מסלול בן 4 שנים ברפואה סינית (דיקור, צמחי מרפא, תזונה) בקמפוס ברושים. בנוסף, התמחתי בתזונה סינית מקרוביוטית בהדרכת אייל שפרינגר וסיימתי מסלול בן שנתיים בלימודי רפואה יפנית על פי השיטה של קיקו מטסומוטו (Kiiko Matusumoto). עולם רפואת המזרח הוא רחב ומכיל שיטות טיפול מגוונות, כך שאני עדיין  לומד וצובר ידע בקונגרסים וסמינרים בארץ. אני חבר באגודה הישראלית לריפוי סיני מסורתי.


במהלך שנות ניסיוני כמטפל, בחרתי להתמקד בטיפול בקבוצת הגיל של אנשים הנמצאים ב"אמצע החיים" והגיל השלישי. אני מתמחה במיוחד במחלות מטבוליות (סוכרת, יתר לחץ דם, כולסטרול ושומנים בדם והשמנה), תסמונות הקשורות לגיל המעבר, בעיות שינה, כאב גוף אקוטי וכרוני, כאבי ראש ומיגרנות. בחרתי בהתמחות זו כיוון שנוכחתי לדעת שאני מתחבר היטב לאנשים בגילאים אלה מכיוון שאני מעריך את נסיון החיים שלהם, מתעניין במסלול אותו עשו, ומבין כי מצבנו הבריאותי הולך והופך מאתגר ככל שאנחנו מתבגרים.
 

האני מאמין שלי

העולם המודרני הרגיל אותנו לשעות עבודה לא הגיוניות, שינה לא טובה, לחץ, והרגלי אכילה פחות בריאים ואינו מאפשר לרובנו לשמור על איזון ובריאות לאורך זמן. לרוב אנחנו חיים את הכאוס באופן סביר יחסית, אבל הגוף שלנו "רושם הכל" ומבטא את תסכולו באופן ובזמן המתאים לו - כמחלה. אני מכיר את עולם התרופות והרפואה המערבית מקרוב, אך במקרים רבים הטיפול הוא סימפטומטי ולעתים מלווה בתופעות לוואי. לעומת זאת, הרפואה סינית והיפנית  מאפשרות לשמור על הבריאות ולהחזיר לאיזון את הגוף כיון שהאבחנה מתכללת (הוליסטית) גוף ונפש, היסטוריה והווה, שורש (הגורם) וענף (סימפטום) והטיפול הוא בהתאם, ללא סיכונים וללא תופעות לוואי.


בטיפוליי אני משלב בין הידע העתיק של רפואות אלו והתוצאות ממחקרים קלינים אשר נעשים בבתי חולים בכל העולם בעשורים האחרונים. חשוב לי לא רק להעניק למטופליי את הטיפול הטוב ביותר, אלא לוודא שתהליכי השינוי מוטמעים בעזרת ליווי צמוד של המטופלים, כך שהתוצאות ישמרו לאורך זמן.

אני חלק מסגל ההוראה בקמפוס ברושים בו אני מלמד קורסים שונים הקשורים לתאוריה ולפרקטיקה של הרפואה הסינית. בנוסף, אני מלמד בארץ ובחו"ל "מחקר ברפואה סינית" ו"תזונה ברפואה סינית". אני חלק מארגון ה ICCM - International Community for Chinese Medicine המארגן את הקונגרס הבינלאומי השנתי לרפואה סינית וארגון ה- EBA - Evidence Based Acupuncture אשר מקדם ידע והבנה אודות רפואה סינית בעזרת מחקר.


לפני שהתחלתי בלימודי הרפואה הסינית, למדתי ביולוגיה מולקולרית  ואני בעל תואר ראשון (B.Sc Honors) מהאימרפיאל קולג', אוניברסיטת לונדון ותואר דוקטור מאוניברסיטת אוקספורד, שם התמחיתי בחקר הסרטן.  את הפוסט-דוקטורט, עם מלגה של האיחוד האירופי (EMBO), עשיתי במכון ויצמן ובמהלך השנים פרסמתי מספר מאמרים בעיתונים רפואיים מובילים. לאחר הלימודים, עבדתי בחברת "טבע" במשך 13 שנה, שם ניהלתי את תחום מחלת הטרשת הנפוצה ותרופת הקופקסון.

אני מטפל בקליניקה "רפואות - מומחים ברפואה משולבת" ברמת אביב, תל אביב. 

מזמין אתכם/ן ליצור עימי קשר עוד היום
 

מהתקשורת

מתכון לערמונים לבריאות
כאבים בגב תחתון ומפרקים
מחלות בעקבות אכילה מהירה
פודקאסט - פתאום באמצע החיים

פודקאסט
פתאום באמצע החיים -
איזון ובריאות בגילאי 40-60 ע"פ הרפואה הסינית והיפנית

אסי זיגדון משוחח עם גיל ברזילי
סוכר גבוה כולסטרול ולחץ דם ברפואה סינית
מהתקשורת
bottom of page